Több mint húsz szolgáltatást vehetnek igénybe az év bármely munkanapján az iparkamara tagjai - erről is beszélt a Kölcsey Tv 35 perc című műsorában Párkányiné dr. Csurka Edina főtitkár.
Ünnepélyes keretek között adták át hétfő délelőtt a mesterleveleket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarában. Február és április között 6 szakmában 39 fő tett sikeres mestervizsgát (autószerelő, autóelektronikai műszerész, fodrász, gázfogyasztóberendezés-és csőhálózat-szerelő, kézápoló és körömkozmetikus, speciális lábápoló).
Az elmélyült szakmai tudás megméretését és elismerését is jelenti a mestervizsga letétele. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában december 5-én, 3 szakma (ács, fodrász, szakács) 22 képviselője vehette át mesterlevelét a kamara által megrendezett ünnepségen.
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal EPALE Nemzeti Támogató Szolgálata (NTSZ) és a Felnőttkori Tanulás Európai Menetrendjének Nemzeti Koordinátora projekt közös szakmai konferenciát szervez. A rendezvény a felnőttkori tanuláshoz kapcsolódóan bemutatja az aktuális európai szakpolitikai irányvonalakat és a kapcsolódó hazai programokat. A workshopok lehetőséget nyújtanak a tapasztalatcserére a digitális oktatás és a készségfejlesztés témakörében.
A megyei kereskedelmi és iparkamarák kiemelt feladata a mesterképzés, az egyes szakmák szakmai csúcsát megtestesítő képzések és vizsgák területi szintű megvalósítása az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálása mellett.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara idén 12 szakmában 88 főnek szervezett mestervizsgát az őszi időszakban, amelyet felkészítő tanfolyamok és szakmai konzultációk előztek meg. Az ITM ebben az évben 5 szakmában 25 főnek biztosított kedvezményes finanszírozású képzést. A 88 mesterjelölt az elméleti és gyakorlati szakmai ismereteken túl pedagógiai és vállalkozásvezetési ismeretekben is részesült. A sikeres mestervizsgákat követően november 25-én vehették át mesterlevelüket a szakemberek a kamara épületében.
A mestervizsga célja, hogy biztosítsa a magasabb szakmai minősítés elérésének lehetőségét a tanulók képzéséhez szükséges, a kor követelményeinek megfelelő szakmai és pedagógiai ismeretek, a vállalkozás indításához, sikeres működtetéséhez szükséges ismeretek elsajátítását, a vállalkozás létrehozásának lehetőségét a vonatkozó jogszabályok által meghatározott esetekben.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban a koronavírus-járvány idején is a megfelelő biztonsági előírások mellett több szakmában szervezett mestervizsgát, ahol 54 résztvevő sikeresen teljesítette a követelményeket.