Cookie / Süti tájékoztató
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy az szabkam.hu honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
bővebben
Elfogadom
AA

Megyei sikerek az SZKTV/OSZTV versenyen

2022. április 28.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 15. alkalommal, 2022. április 25-27. között szervezte meg Budapesten, a Hungexpo Vásárközpont C, F, G és D pavilonjaiban a Szakma Sztár Fesztivál kereteiben az országos szakmai versenyek döntőit. Az esemény idén első alkalommal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara együttműködésével, immáron az agrár szakmák versenyeivel együtt valósult meg közel 16.000 látogató részvétele mellett.

Az esemény fontosságát és egyre gyarapodó méretét mi sem mutatja jobban, mint hogy minden eddiginél több szakma volt jelen a fesztiválon. 86 szakma 22 szakmacsoportjában versengtek a dobogós helyezésekért a fiatal szakemberek.

A Szakma Sztár Fesztivál kiemelt célja a szakképzés, ezen belül a szakképesítések népszerűsítése, bemutatása mellett, hogy támogassa a pályaválasztás előtt álló fiatalokat, utat mutasson a felnövekvő generáció számára, valamint elősegítse a szakképzésben kiemelkedő tehetségek jövőbeni gondozását.

A látogatók a EuroSkills nemzeti válogatóit és WorldSkills nemzetközi verseny szakmai bemutatóit is megtekinthették.

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny, az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny, valamint az Ipar 4.0 verseny díjazottjai mellett elismerésben részesültek a határon túlról érkezett versenyzők is, akik hét éve a Nemzetpolitikai Államtitkárság tematikus programjainak keretében, idén a 2022 cselekvő nemzet éve programhoz kapcsolódóan vettek részt versenyünkön.

 

Megyénk döntősei:

Szendrey Gedeon:

Felkészítő tanára(i): Dénes Györgyné

Helyezés: I. helyezett

Szakma: szakács

Iskola: Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum

 

Sass Bence:

Felkészítő tanára(i): Balázs Elek

Helyezés: I. helyezett

Szakma: autóelektronikai műszerész

Iskola: Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium

 

Gyerák Máté:

Felkészítő tanára(i): Huszár József

Helyezés: II. helyezett

Szakma: mélyépítő technikus

Iskola: Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Technikum

 

Szegedi Ádám Gyula:

Felkészítő tanára(i): Sipeki Zoltán

Helyezés:II. helyezett

Szakma: autószerelő

Iskola: Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium

 

Erdei Dávid:

Felkészítő tanára(i): Batta Zsolt

Helyezés: II. helyezett

Szakma: elektronikai technikus

Iskola: Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium

 

Ács Dominik

Felkészítő tanára(i): Enyedi József, Kolveg Ferenc

Helyezés: III. helyezett

Szakma: villanyszerelő

Iskola: Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium

 

Kerti Péter Sándor:

Felkészítő tanára(i): Simon István

Helyezés: III. helyezett

Szakma: vasútforgalmi szolgálattevő

Iskola: Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium

 

Végh Bence Kristóf

Felkészítő tanára(i): Szatmáriné Molnár Anna

Helyezés: IV. helyezett

Szakma: kőműves

Iskola: Kisvárdai SZC Móricz Zsigmond Szakképző Iskola

Ezúton gratulálunk a sikeres teljesítményhez mind a tanulóknak mind a felkészítő tanároknak.

Kamaránk a döntőbe jutott diákokat és felkészítő tanáraikat jutalomban részesíti.

 

A versenyek eredményei megtalálhatók a www.szakmasztar.hu weboldalon, az alábbi linkre kattintva: https://szakmasztar.hu/szakma-sztar-fesztival-2022-eredmenyek/

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.