A fenntarthatósági jelentéstételi követelmények módosulása komoly hatással lehet a vállalkozásokra. A javaslatcsomag hatásaira való felkészülés érdekében a BDO Magyarország ESG Tanácsadás egy webináriumot szervez...
Cikkünkben szeretnénk tájékoztatni a vállalkozókat az ágazati szociális párbeszéd jelenlegi helyzetéről és fejleményeiről, különös tekintettel az Európai Unió és hazai vonatkozásokra.
Cikkünkben a régiónk hat országában párhuzamosan futó, hazánkban a Neumann Technológiai Platform, valamint a HROD Közösségi Gazdaság és Társadalomfejlesztési központ együttműködésében megvalósuló innovációs projekt új híreiről számolunk be
2025. február 26-án előterjesztésre került a tisztaipar-megállapodás, mely az európai ipar versenyképességének és rezilienciájának támogatására hivatott üzleti terv. A Bizottság emellett lépéseket tesz annak érdekében, hogy hatékonyabbá tegye a szabályozási környezetet, és csökkentse a vállalkozások előtt álló bürokratikus akadályokat.
Alábbiakban olvasható két Európai Bizottsági tájékoztató a mezőgazdaságra és az élelmiszerekre vonatkozó stratégiai jövőkép vonatkozásában, valamint a biotechnológiára, a megfizethető tiszta energiára és a mesterséges intelligenciára fókuszáló jogszabályi egyszerűsítési csomagra vonatkozóan.
Női vállalkozónak lenni sajátos kihívásokkal jár, amelyek Európa-szerte gyakran háttérbe szorulnak. Az Európai Kamarák Szövetsége (Eurochambres) és az ENSZ nőjogi szervezete összefogásában készül a felmérés, amelynek célja, hogy jobban megértse a női vállalkozók tapasztalatait.
Az Európai Bizottság Innovációs Alapjának pályázati lehetőségei az ipari és a cleantech szereplők számára kínálnak támogatási lehetőséget az innovatív technológiák gyorsabb bevezetésére. A hazai szervezetek részletes tájékoztatása érdekében a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda Információs Napot tart.
Az Európai Bizottság pályázati felhívást tett közzé női vezetésű, korai fázisban levő technológiai startupok számára, támogatás elnyerésére.