A Mentorállás Program azzal a céllal jött létre, hogy a fogyatékossággal élő és megváltozott munkaképességű fiatal felnőtteket a nyílt munkaerőpiacra segítse, ahol értékteremtő, hasznos tagjai lehetnek a többségi közösségnek.
A The Velux Foundations által 2023-ban elindított Mentorállás projekt elsődleges területe Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyék, amik sok tekintetben az országos átlag alatt teljesítenek.
Az Észak-Alföld régióban 2020-ban 85 ezer megváltozott munkaképességűt regisztráltak és 31%-os foglalkoztatást mértek, ezzel párhuzamosan közel 4000-en közülük munkát keresett.
A projekt terület vállalatainál folyamatos probléma a munkaerőhiány és a meglévő munkavállalók megtartása.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy ahol foglalkoztatnak megváltozott munkaképességű embert, a munkavállalók lojalitása nő.
Országosan a rehabilitációs foglalkoztatásban jelenleg nem részt vevő cégek 44%-a foglalkoztatna MMK munkavállalót, viszont csupán 4 százalékuk alakított ki belső eljárásrendet MMK munkavállalók kiválasztására és foglalkoztatására.
75 ezer nem foglalkoztatott után 136 milliárd Ft járulékot fizettek a vállalatok 2022-ben a költségvetésbe. (KSH adatok alapján).
Ugyanakkor az ESG riport szerepe előtérbe került, aminek S=social része miatt különösen fontos a vállaltok szociális érzékenységének gyakorlati megnyilvánulása is, hiszen az esélyegyenlőség kapcsán a fogyatékkal élő munkavállalók aránya is szerepet kap.
A Mentorállás Programmal segítséget és szolgáltatást nyújtanak mindkét fél számára:
-felméri a munkavállalót és a munkaadót spanyol szakmai partnerünk protokollja alapján, a hazai körülményekre adoptált MIRED szoftver segítségével
-összekötik a nyitott pozíciókat a lehetséges jelöltekkel
-mentorálják a teljes folyamatot: a jelölt fejlesztése és a vállalat felkészítése, a beléptetés és a beépítés során végig.
Részletek: