A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett "Generációváltás a gyakorlatban, válságálló családi vállalatok" című szakmai rendezvény Mátészalkán került megrendezésre, melynek helyszínét a Diopack Nyomdaipari Kft biztosította, mint a generációváltás sikeres példája.
A rendezvényt Párkányiné dr. Csurka Edina, a kamara főtitkára nyitotta meg, hangsúlyozva annak fontosságát, hogy a generációváltás egy olyan téma, mely nagyon sok vállalkozást érint, és megfelelő felkészülés nélkül jelentős kihívásokkal járhat. A résztvevőknek lehetősége nyílt áttekinteni a felmerülő problémákat és lehetséges megoldásokat, valamint megosztani a jó gyakorlatokat, amelyek segíthetnek a vállalkozásoknak sikeresen és zökkenőmentesen átvészelni ezt az időszakot.
A szakmai nap célja az volt, hogy különböző szemszögekből vizsgálja a generációváltás és a családi vállalatok témakörét, bemutatva a módszereket és változatokat. A programban bemutatott jó gyakorlatok lehetővé tették a résztvevők számára, hogy megismerjék a generációváltás zökkenőmentességének módjait, és megvitassák a felmerülő problémákat és lehetséges megoldásokat. Meglepetésként és gondolatébresztőként érte a résztvevőket, hogy mennyire gyakorlati, napi kérdések megválaszolásával kezdődik a generációváltás folyamata. A workshop jellegű kötetlen találkozón szó volt még a generációváltást segítő pályázati programról ennek a munkaerőpiacra való hatásáról, a támogató pénzügyi megoldásokról, a bizalmi vagyonkezelés folyamatáról is.
A rendezvény szakmai segítő partnere, a Szinergia Projekt Kft, hosszú évek óta támogatja ügyfeleit a változásban, és kiemelkedő tapasztalattal rendelkezik a generációváltás terén. Az itt zajló beszélgetések során a résztvevők számára gondolatébresztő volt, hogy a generációváltás gyakorlati kérdésekkel indult, és ennek megfelelően a workshop is interaktív formában zajlott.
Az esemény fő célja az volt, hogy segítse a vállalkozásokat a tulajdon öröklésében, a vezetői utánpótlás biztosításában és a váltás elősegítésében, valamint a munkaerő megtartásában.
A szakmai napot egy networking ebéd és a Diopack Kft üzemlátogatása zárta, lehetőséget adva a résztvevőknek a kapcsolatépítésre és a gyakorlati példák megtekintésére.
Interreg – Romania-Hungary European Regional Development Found
Az alábbi linken munkaadók és munkavállallók regisztrálhatnak:
A Vállalkozásfejlesztési Projekt a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával valósul meg. Támogatói Okirat: VF/44/5/2023