A kamarai tisztújítás a gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény és a kamarai Alapszabály szerint négyévente esedékes. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában 2020 szeptember 15-én zajlottak le az aktuális kamarai választások, betartva a vírushelyzetre vonatkozó szabályokat.
Ennek során azon gazdálkodó szervezetek tagja (részvényese), vezető tisztségviselője, illetőleg alkalmazottja volt megválasztható kamarai tisztségre, amely gazdálkodó szervezet tagja a kamarának, szerepel a kamarai tagjegyzékben, a tagsági jogviszonyból származó kötelezettségeknek eleget tett valamint a gazdálkodó szervezet részéről az érintett, jelölt személy elfogadó és összeférhetetlenségi nyilatkozatot tett.
Minden gazdálkodó szervezet – amely a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál eleget tett regisztrációs kötelezettségének – a kamarai választások során választhatott. Valamennyi a választási névjegyzékben szereplő gazdálkodó szervezetet egy szavazat illetett meg.
A választási előkészületek még 2020 nyarán megkezdődtek a választási munkát segítő bizottságok megalakulásával. A kamara ipari, kereskedelmi, kézműipari és szolgáltatási tagozatának tagozati választó ülésein megválasztásra kerültek a kamarai küldöttek és a tagozat vezetőségének tagjai, illetve elnöke.
A megválasztott kamarai küldöttekből álló tisztújító küldöttgyűlésen került sor a következő négy évben tisztséget betöltő kamarai tisztségviselők és testületek megválasztására.
A választások kapcsán Pekó László elnök elmondta, hogy a küldöttek létszáma 60 fő, idén 13 új küldöttet, míg a kamara 21 fős elnökségében 7 új tagot köszönthettek.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2020. évi tisztújító küldöttgyűlésén megválasztott tisztségviselők:
A KÜLDÖTTGYŰLÉS:
Ipari tagozat:
- Adorján Zoltán (ContiTech Magyarország Kft.)
- Alagi István (Groska Kft.)
- Balogh László (VASÉP Kft.)
- Bencze Antal Zoltán (Ke-Víz 21 Zrt.)
- Benkő Zoltán (Hot and Cold Therm Kft.)
- dr. Ferencz Géza (AJG Agrogép Kft.)
- Juhász János (Szamos Cipőipari Kft.)
- Karaffa Róbert (Carl Zeiss Vision Hungary Kft.)
- Krámer Zoltán (Nyírség-Hasso Kft.)
- Lakatos Tibor (Vela Kft.)
- Markos István (Michelin Hungária Kft.)
- Pákáné Kas Eleonóra (Bogdány Petrol Kft.)
- Pályi Ferenc (Fipkersz Kft.)
- Ráskó Ferenc (Energocoop Kft.)
- Szilágyi Attila (Vibracoustic Magyarország Kft.)
- Szombathy Béla (Nafém Kft.)
- Tóth István (Hoya Magyarország Zrt.)
- Urbán Lajos (Gardrob 98 Kft.)
- Vojsánszki István (Fémsystem Kft.)
- Zombor Krisztián Zoltán (Harcon Építés Kft.)
- Zsukk László (Color Pack Zrt.)
Kereskedelmi tagozat:
- Balogh Zoltán (Ellátóház Kft.)
- Becser Zoltán (Marso Kft.)
- Csősz Ferenc (Csősz Kft.)
- Dankó László (egyéni vállalkozó)
- dr. Kissné Szabó Gabriella (KisSzabó Gyorsétterem Kft.)
- dr. Kovács Géza (Eurofrukt Kft.)
- Gégény Sándor (egyéni vállalkozó)
- Köteles Gyula (Pro-Mentán Kft.)
- Kulcsár Eszter (Textil Zone Kft.)
- Lakatos Gergely (Panyolai Szilvórium Zrt.)
- Pekó László (Nyírzem Zrt.)
- Pénzes Ilona (Carbon-Black Kft.)
- Pintér István (Agroker-Holding Zrt.)
- Szurovcsják Ilona (Szabolcs-Coop Zrt.)
- Végh József (Art-Vital Kft.)
- Veze Andrásné (Adóaktuál Favorit Kft.)
Kézműves tagozat:
- File József (egyéni vállalkozó)
- Gyekis Árpád (egyéni vállalkozó)
- Huray Gábor (egyéni vállalkozó)
- Lukovics György (egyéni vállalkozó)
- Sántha Sándor (egyéni vállalkozó)
- Topjánszki Irén (egyéni vállalkozó)
- Vereczkei Pál (egyéni vállalkozó)
Szolgáltató tagozat:
- Ambrus Lajos (Ambrus Autóház Kft.)
- Asztalosné Kordován Zsuzsanna (Asztalos Attila e.v.)
- Benyó László (Lanzs Kft.)
- Boros Tibor (egyéni vállalkozó)
- Demeter György (Demeterv Kft.)
- Dombrády László (D és F Konzulting Kft.)
- Gagna Csaba (Vivifier Kft.)
- Galambos Sándor (Nyírségvíz Zrt.)
- Hajzer Gábor (H and H Menedzsment Bt.)
- Hegedűs Gábor (Vigafa Team Kft.)
- Horváth Péter (Tréner Kft.)
- Joó László (Nyírtávhő Kft.)
- Kovácsné Kovács Andrea (OTP Bank)
- Mandrik László (Menedzser Iroda Kft.)
- Szarvadi Antal (Módszertan 2000 Bt.)
- Vasvári Zoltán (Kis Vakond Kft.)
Vezető tisztségviselők:
Elnök:
Pekó László – Nyírzem Zrt.
Általános alelnök:
Balogh Zoltán – Ellátóház Kft.
Ipari tagozati alelnök:
Krámer Zoltán – Nyírség-Hasso Kft.
Kereskedelmi tagozati alelnök:
dr. Kissné Szabó Gabriella – KisSzabó Gyorsétterem Kft.
Kézműves tagozati alelnök:
Huray Gábor – egyéni vállalkozó
Szolgáltató tagozati alelnök:
Ambrus Lajos – Ambrus Autóház Kft.
Az Elnökség további tagjai:
Becser Zoltán - Marso Kft.
Benkő Zoltán János – Hot & Cold Therm Kft.
Boros Tibor – egyéni vállalkozó
Dombrády László – D és F Konzulting Kft.
Gagna Csaba – Vivifier Kft.
Gyekis Árpád – egyéni vállalkozó
Horváth Péter – Tréner Kft.
dr. Kovács Géza – Eurofrukt Kft.
Lakatos Gergely – Panyolai Szilvórium Zrt.
Lukovics György – egyéni vállalkozó
Pákáné Kas Eleonóra – Bogdány Petrol Kft.
Pintér István – Agroker Holding Zrt.
Ráskó Ferenc János – Energocoop Kft.
Szombathy Béla – Nafém Kft.
Zombor Krisztián Zoltán – Harcon Építés Kft.
Az Ellenőrző Bizottság tagjai:
Hajzer Gábor – H and H Menedzsment Bt.
Pénzes Ilona – Carbon Black Kft.
Sántha Sándor – egyéni vállalkozó
Veze Andrásné – Adóaktuál Favorit Kft.
Vojsánszki István – Fémsystem Kft.
Az Ellenőrző Bizottság tagjai saját soraiból Hajzer Gábort választotta elnöknek.
Az Etikai Bizottság tagjai:
Benyó László – Lanzs Kft.
dr. Ferencz Géza – AJG Agrogép Kft.
Gégény Sándor – egyéni vállalkozó
Hegedűs Gábor – Vigafa Team Kft.
Vereczkei Pál – egyéni vállalkozó
Az Etikai Bizottság tagjai saját soraiból Vereczkei Pált választotta elnöknek.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara küldöttgyűlésébe delegált SZSZBMKIK képviselők:
Ambrus Lajos – Ambrus Autóház Kft.
Balogh Zoltán – Ellátóház Kft.
Dombrády László – D és F Konzulting Kft.
Huray Gábor – egyéni vállalkozó
dr. Kissné Szabó Gabriella – KisSzabó Gyorsétterem Kft.
Krámer Zoltán – Nyírség-Hasso Kft.
Pekó László – Nyírzem Zrt.
Ráskó Ferenc – Energocoop Kft.